Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NDEN 20 BİN ÖĞRENCİYE DİŞ BAKIM SETİ

admin | 22 Kasım 2017 | Genel, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Bayrampaşa Belediyesi, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında on binlerce minik öğrenciye diş bakım seti dağıtıyor. Ahmet Haşim İlkokulu’nda Başkan Atila Aydıner tarafından başlatılan diş bakım seti dağıtımı Bayrampaşa’daki diğer ilkokul ve ana okullar ile devam edecek. Etkinlik çerçevesinde bir hafta içinde 20 bin diş bakım setinin dağıtılması hedefleniyor.

Bayrampaşa Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, minik öğrencilere temiz ve sağlıklı dişlerin önemini anlatmak amacıyla Ahmet Haşim İlkokulu’nda diş bakım seti dağıtım programı düzenledi. İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programa Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Bayrampaşa İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Oğuz Canbulat, Bayrampaşa Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa N. Namlı, Bayrampaşa Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Aydın Korkmaz, Bayrampaşa İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Serkan Çolakoğlu, Mediworld Tıp Merkezi yöneticilerinden Dr. Fuat Kantarcı, Ahmet Haşim İlkokulu Müdürü Ali Doğan Güneş, muhtarlar, öğretmenler ve öğrenciler ile okul aile birliği üyeleri katıldı.

Minik öğrencilerin ağız ve diş sağlığının önemini vurgulayan pankartlar açtığı, tiyatro ve dans gösterileri sahnelediği program renkli görüntülerle sona erdi.

“DİŞ BAKIM SETİ BİZDEN, FIRÇALAMAK SİZDEN”

Her yıl düzenli olarak çocuklara, macun ve fırçadan oluşan, diş bakım seti dağıttıklarını hatırlatan ve öğrencilere diş bakımıyla ilgili önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Atila Aydıner, “Çocuklar bu ülkenin parlayan yıldızlarıdır. Onların sağlığı bizim için çok önemli. Sevgili çocuklar, diş sağlığınızı korumak için çok sıcak ve soğuk yiyecek ve içeceklerden kaçınınız. Dişlerinizle ceviz ve fındık gibi sert cisimleri kırmayınız. Gazoz kapağı açmayınız. Dişlerinizi günde 3 kez düzenli olarak fırçalamayı ihmal etmeyiniz. Dişlerinizi çürütme ihtimali yüksek şekerlerden uzak durunuz. Küçük yaşlarda ağız ve diş sağlımızı korur, dişlerimizi çürümeye terk etmezsek sağlığımız daha iyi olur. Çünkü hastalıklar genellikle ağızdan başlar, ağız ve diş sağlığını bozan faktörler vücut sağlığını da olumsuz etkiler” dedi.

Programda Bayrampaşa Kaymakamı Canbaba ile okul müdürü Ali Doğan Güneş de diş bakım seti dağıtım programı düzenleyen Başkan Aydıner’e teşekkür içeren birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından beraberindekilerle birlikte sınıflara geçen Başkan Aydıner, burada öğrencilere diş bakım seti dağıttı ve diş fırçalamanın inceliklerini uygulamalı olarak anlattı.

1 (20)
1 (15)
1 (22)
1 (43)
1 (48)
IMG_0003
IMG_0018
IMG_0040
69 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7751
EURO 4,6660
BIST $11.396
ALTIN 162,4252

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle