Hoşgeldiniz  

Bayraklı’ya yeni bir kültür merkezi daha geliyor

admin | 23 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Bayraklı Belediyesi ilçeye yeni bir kültür merkezi daha kazandıracak. İhale süreci tamamlanan ve Postacılar Mahallesi’ne yapılacak 2 bin 300 metrekare kapalı alana sahip kültür merkezi bu yıl sonunda tamamlanarak hizmete girecek.

Yaptığı fiziki yatırımlarla ilçenin çehresini değiştiren Bayraklı Belediyesi, bir kültür merkezinin daha temelini atmaya hazırlanıyor. Postacılar Mahallesi’ne yapılacak kültür merkezi için ihale süreci tamamlanırken, çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak. Yaklaşık 750 metrekare oturma alanına sahip olacak tesis 3 kattan oluşacak. Projede bodrum katında 18, dışarıda 19 olmak üzere 37 araçlık otopark alanı da yer alıyor. Zemin ve 1. katlarda idari ofisler, danışma, çay ocağı bulunacak. Zemin katındaki düğün salonu 450 metrekare, birinci kattaki salon ise 550 metrekare olacak. Bu salonlar vatandaşların mutlu günlerine ev sahipliği yapacak. Ayrıca, burada bir semt merkezi de olacak.

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, projenin ihalesini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Son olarak Gümüşpala mahallemizde bir kültür merkezi ve sağlık evi projemizi hizmete açtık. Buradan her gün yüzlerce vatandaşımız yararlanıyor. Şimdi de Postacılar Mahallemize üç katlı bir kültür merkezi inşa edeceğiz. Buranın içinde iki düğün salonumuz yer alacak. Bir aksilik olmazsa bu yılın sonuna kadar projeyi tamamlamayı hedefliyoruz. Gerçekten güzel bir proje. Bölgenin düğün salonu ihtiyacını merkezimizle karşılamış olacağız. Belediye olarak ihtiyaca göre projeler üretiyoruz. Bu da onlardan biri. Şimdiden bu projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

231 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle