Hoşgeldiniz  

Bayraklı kütüphaneleri yurt dışına açıldı!

| 01 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Video Galeri, Yerel Haberler

Hacettepe Üniversitesi Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi tarafından yürütülen Herkes için Kütüphane Projesi kapsamında çalışmaları başarılı görülen Bayraklı Belediyesi’nden bir ekip Moldava’daki kütüphaneleri ziyaret etti, buradaki belediyelerin çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu.

15 mahallede açtığı kütüphanelerle adından söz ettiren ve birçok belediyeye örnek olan Bayraklı Belediyesi, bu alandaki çalışmalarını farklı bir boyuta taşıdı. Proje kapsamında belediyenin kütüphanelerinde çalışan personeller davet üzerine farklı ülkelere giderek buradaki çalışmalarla ilgili bilgi almaya devam ediyor. Program kapsamında Moldova’daki çeşitli kütüphaneleri ziyaret eden Bayraklı Belediyesi ekibi yerel yöneticiler ve kütüphane çalışanları ile temas kurdu. Türkiye’de yürütülmekte olan Herkes için Kütüphane Projesi ile Moldova’daki Novateca Programı üyesi kütüphaneler arasında işbirliği alanları üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

ORTAK TOPLANTI YAPILDI

Geziye katılanlar için Moldova’da Türklerin yoğun olarak yaşadığı Gagauzya ziyareti ise hoş bir sürpriz oldu. Bu bölgede yerel yöneticiler ve kütüphaneciler, Herkes için Kütüphane proje ekibini coşkuyla karşıladı. Son olarak başkent Kişinev’de Türk ve Moldova kütüphanecileri ortak toplantı yaparak, gelecek yıllarda yapabilecekleri iş birliği konularını görüştü. Proje Direktörü Prof. Dr. M. Emin Küçük “ Başarılı çalışmalarını gördüğümüz kütüphanecilerimize bu fırsatı sağladığımız için çok mutluyuz. Yurtdışı kardeş projelerle bu tür faaliyetlerimiz devam edecek” dedi.

Kütüphaneciler daha önce de yine davet üzerine Polonya’ya giderek buradaki çalışmaları yerinde görmüştü.

53 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $11.728
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle