Hoşgeldiniz  

Bayraklı’ da yeteneklerini keşfediyorlar

admin | 11 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Bayraklı Belediyesi’nde 13 farklı alanda verilen ücretsiz kurslar kış aylarında da devam ediyor. 7’den 70’e herkesi farklı ilgi alanlarında bir araya getiren kurslar yeni yeteneklerin de keşfedilmesini sağlıyor.

Bayraklı Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün, ev kadınları ve çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak, boş vakitlerini değerlendirmek ve hobi kazandırmak amacıyla farklı alanlarda açtığı kurslara yoğun ilgi sürüyor. Bayraklı Belediyesi Kültür Merkezi ve semt merkezilerinde; takı-tasarım, satranç, resim, karikatür, Türk halk – Türk sanat müziği- çocuk ve çok sesli koroları, drama, makine nakışı, tiyatro, halk oyunları ve gitar kursları veriliyor. Kışın da devam eden kurslara farklı yaş gruplarından vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Kursa katılanlardan kimisi boş zamanlarını değerlendiriyor kimisi ise yeni hobiler edinerek, yeteneklerini keşfediyor. Sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini sergileyen Bayraklı Belediyesi, bu alanda da ilçe sakinlerinden tam not alıyor.

BİRER TERAPİ MERKEZİ

Bayraklı’da verilen kurslara her yaştan katılımın olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ” Kurslarımıza en çok kadınlarımız ve çocuklarımız katılıyor. Kadınlarımız boş zamanlarını değerlendiriyor. Kimi ise meslek sahibi oluyor. Çocuklarımız ise yeteneklerini keşfediyor, yeni hobiler kazanıyor. Ayrıca kurslarımız birer terapi merkezi görevi üstlenmiş durumda. Birçok vatandaşımız kurslara katılarak “mutlu” oluyor. Yeni arkadaşlıklar ediniyor. Kurslarımız yıl boyunca devam edecek” dedi.

BAY_2834
BAY_3347
BAY_3409
BAY_5555
BAY_6671
BAY_7136
BAY_7149
BAY_9758
109 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7789
EURO 4,6276
BIST $10.683
ALTIN 161,9537

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle