SON DAKİKA

Kent ve Başkan

BAŞKAN SÖZEN ÖRNEK’TE KONUŞTU

BAŞKAN SÖZEN ÖRNEK’TE KONUŞTU
7 views
22 Mart 2019 - 20:46


Örnek Mahallesi’nde düzenlenen mitinge İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar ve Belediye Meclis adayları katıldı.

İlçe başkanlarının konuşmasından sonra kürsüye gelen Başkan Sözen, konuşmasına Manavgat doğumlu, İstanbul’da vatani görevini yaparken elim bir kazada şehit olan Sertaç Yavuzeş için Allah’tan rahmet dileyerek başladı.

YÖNETİCİLERİN BEKASI İÇİN

TOPLUMU İKİYE BÖLMEYİN

Örnek Mahallesi’nde coşkulu kalabalığa konuşan Sözen, ülkenin huzura ihtiyacını olduğunu belirterek yöneticilerin toplumu bölmemeleri gerektiğini vurguladı. Sözen, “Her zamankinden fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, bu ülkenin yöneticilerinin de bu toplumu germemesini istiyor bu ülke insanı. Bizi yöneten insanların, siyasi gelecekleri ve bekaları için kamplara bölmemesini istiyor. Biz tehditlerden sert usluplerden yorulduk. Huzurlu yaşamak istiyoruz. Her koşulda birbirimizin iyisinde ve kötüsünde olmayı hep başardık ve başarabiliriz. Yeter ki bizi yönettiğini iddia edenler bizi ayrıştırmasın. Bu toplumun üstünde yeterince yük var. Ek yük bindirmeye kalkmasınlar. Bu toplum en doğru kararı verir. Hiç kimse telaşa kapılıp bizi iki düşman yapılar gibi yapay söylemlerle karşı karşıya getirmeye çalışmasın. Yerinde oturanlara buradan seslenmek istiyorum, yerinde oturarak ülkenin her tarafında, bu kentte olanı biteni bildiğini söyleyenlere sesleniyorum. Toplumun içine inin, toplumun sofrasını görün,  toplumun nasıl alış veriş ettiğini görün, toplumun ayakta kalma mücadelesine bir gün eşlik edin ne demek istediğimizi anlayacaksınız.”

SEÇİME BİR HAFTA KALA

ÇUVAL ÇUVAL GÜBRE DAĞITIYORLAR

Başkan Şükrü Sözen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in köylüye gübre dağıtmasını sözleriyle eleştirdi. Sözen, “Bugün dünyaya hükmeden, en güçlü ülkeler, üreten, tarıma, hayvancılığa önem veren ülkelerdir. Gezdiğimiz o 78 köyde köylü insanım üretmekten vazgeçmiş. Üretim maliyetlerinden korkmuş yılmış. Seçime bir hafta var, duyuyorum vatandaşa  çuval çuval gübre dağıtıyorlar. Bu toplumun içinde gezmediklerinin en büyük göstergesi. Köylünün serası, toprağı kalmamış. Siz neden bahsediyorsunuz siz? Bu toplumla alay etmekten birilerinin vazgeçmesi lazım. Manavgat’ta 40 bin esnaf kardeşimin hepsi borçlu”

YEREL SEÇİMİ CİDDİYE ALIN

Başkan Sözen, yerel seçimlerin ciddiye alınması gerektiğini de belirterek, “Bu yerel seçimi ciddiye almamız lazım, bu yerel seçim sıradan bir yerel seçim değil. Eğer içinde bulunduğumuz durumdan memnunsak, mutluysak, ‘benim hak ettiğim bu, bununla ben yetinirim, benim hayatım güzel’ diyorsak söyleyebileceğim hiçbir şey yok. Ama’ ben insanım, bu toplumu teşkil eden en özel değerim, en iyi koşullara layığım, ailemle, çocuklarımla en iyi yaşamı hak ediyorum, beni yönetenler, benim hak ettiğim olanakları sunmalıdır, bu benim en doğal hakkımdır’ diyorsanız, günü değerlendirmek, kendinize önem vermek, oyunuzu değerli kılmak zorundasınız”

PROJELERİ AFAKİ HAZIRLANMIŞ

Afaki projelerle, hiçbir zaman görmediğiniz, nerede hazırlandığını bile bilmediğiniz, önünüze konan camlardan okuduğunuz o projelerle bu toplumu asla avutamazsınız. Bugün toplumun önüne çıkıp onlarca, yirmilerce vaatlerde bulunanlar nerelerdeler. 5 yıl önce ‘bunu da yapacağız, şunu da yapacağız, her şey çok güzel olacak’ diyenler, neden 5 yıl sonra aynı hikayeyi tekrar ediyorlar, hiç kendinize sordunuz mu? Hala aynı vaatler. 5 yıl önce bu kente ‘doğalgaz, TOKİ getireceğiz’ diyenler, ‘esnaf bütün borcundan arınacak, evlerinize mutlu gireceksiniz’ diyenler, bütün imkanları, bütün yetkiyi, salahiyeti Büyükşehir Yasası ile kendi üzerine toplayanlar, bugün neredeler.”

GAZETELERLE SALDIRIYORLAR

Hakkında gazetelerde yalan yanlış haberlerin yapıldığını da söyleyen Başkan Sözen, “Şeffaf olarak topluma hizmet etmesi gereken ulusal bir gazete, Sabah Gazetesi her hafta Şükrü Sözen’i koca sayfa haber yapıyor. Yalan yanlış haberler. Birinde diyor ki, ‘Şükrü Sözen taahhüt ettiği projeleri bitiremedi.’ Şükrü Sözen her taahhüt ettiği projeyi bitirdiği gibi kitapçığında olmayan onlarca projeyi de bu toplumun ihtiyacı var diye yaptı ve neticeye götürdü. Asıl yalanı sizler söylüyorsunuz. Manavgat’ta bütün Mavi Bayraklar iptal oldu diye haber yaptılar. Türkiye’nin en fazla Mavi Bayrağı olan yer, Manavgat’tır. Haykırarak buradan iddia ediyorum, bir tek Mavi Bayrağımız iptal edilmedi. Mavi Bayrağı temsil eden kurumun başındaki meclis üyesi bile ‘bu yalan haber’ diye basının önünde açıklama yaptı. Bir de yandaş basının Manavgat ayağı var, Saygısızca seçime kadar gazete çıkartmayıp, seçim arifesinde çıkardığı o gazetesini tehdit mekanizması olarak kullanmaya çalışıyor. Şükrü Sözen senin ağababalarından korkmadı ki senden korksun” dedi

YÜREĞİNİZ YETİYORSA

BUNLARI DA HABER YAPIN

Hayatımın her noktasında doğru bildiklerim için dik durdum, her zaman şartlar, koşullar ne olursa kavgasını vermeye devam ettim. En zor şartlarımda bile bana yapılan o iğrenç teklifleri her zaman elimin tersiyle ittim ve o süreçleri sineme çektim, kabullendim. Bugün bizleri karalamaya çalışan o gazetelere sormak isterim, kimler koruyor? Nasıl koruyor? Nasıl bundan besleniyorlar? Hadi yüreğin yetiyorsa bunu da yaz. Manavgat sahillerinde 2 tane su sporları noktası var, birisi Side Bölgesi, diğeri ÖÇK Bölgesi. Kimlere verdiniz? Kimlere peşkeş çektiniz? Hangi derneklere, hangi şirkete verdiniz? Devlete 25 milyon TL borçlu olan o şirketi ne için koruyorsunuz? Seçim kampanyalarında oradan destek aldınız mı? Onlar mı finanse ediyor sizi? Yazın bunları. Devasa rant edilen o noktalar sizlerin, Manavgat Belediyesi’nin kasasında olması, size hizmet etmesi gereken kaynaklar, elimizden sahilleri aldılar nasıl kullanıyorlar Allah bilir. Hangi şirketler bunları ceplerine koyuyor? Yüreğin yetiyorsa bunları haber yap da göreyim seni.”

ÇALIŞANLARINIZI TEHDİTLE GETİRİYORSUNUZ

Yapılan etkinlikler için ne şeflere ne de müdürlere emir verdiğini, iktidar partisi adayının her gittiği yere devlet memurlarını ve belediye çalışanlarını tehdit ile zorla getirildiğini ileri süren Sözen şöyle devam etti:

“Her gittiğiniz yere, her yaptığınız etkinliğe o devlet memurlarını, o ASAT çalışanlarını, bütün resmi kurumlarda çalışan o kardeşlerimizi tehditlerle nasıl zorladığınızı, toplantılarda ‘selfi yaparak kendinizin orada olduğunu ispat edeceksiniz’ dediğinizi herkes gözlemliyor. Bunu kimse yutmuyor. Kendi yaptıklarınızı, kendi karanızı bizim üzerimize asla süremezsiniz. Biz bu kentin önünde 10 yıl görev yaparak, kendimizi ispat ettik. Bizi değerlendirecek Manavgat halkıdır. Sizin gibi yalancıların, sizin gibi siyaseti kirli yapanların bizim üzerimize asla kara sürmesine izin vermedik, vermeyeceğiz de. Biten, beraat ettiğimiz davalarımızı, çirkince haber yapanları bu toplum gözlüyor.

ÇOCUKLARI SİYASETE ALET EDİYORSUNUZ

12 yaşındaki öğrencileri siyasete bulaştırmanızı anlamıyoruz. Manavgat’ta öyle bir Milli Eğitim anlayışı var ki, nereye hizmet ettiği belli bile değil. Neden 12 yaşındaki öğrencileri ‘Müzeye götüreceğiz, Antalya’ya götüreceğiz, kenti gezdireceğiz’ diyerek, siyasi çalışmalara, siyasi çekimlere götürüyorsunuz. Bu veliler bunları izliyor, unutmadı. Bugün bu toplum neyi izliyor biliyor musunuz?

AİLESİNİN ELİNDE İŞE ALINACAKLAR LİSTESİ VAR

Aday arkadaşımızın aile efradının, aile çevresinin elinde listeler var, hiç olmaz işleri yok. Her biri, seçimi kazandıklarında binlerce insanı belediyeye alacaklarını vaat ediyor. Köylere alt yapı yapmak, içme suyu götürmek Büyükşehirin asli görevi değil mi?  Bunları yapmak için Manavgat Belediyesi’nin elinden kaynakları almadınız mı? Bir tane alt yapısı yapılmış köy sayın bana. Bir tek köy sayın. Onları biz tamamlayacağız. Yarın Büyükşehiri aldığımızda bu sorunların üstesinden biz geleceğiz.

SEÇİME 9 GÜN KALA YİKOB

ARACILIĞIYLA ASFALT DÖKÜYORLAR

Manavgat’ı iktidarla buluşturacaklarmış. Boynunuz dönüyorsa Gazipaşa’ya, Serik’e, Kumluca’ya, Demre’ye bakın. Bir de güzelim Manavgat’a bir bakın. 5 yıldır Manavgat’ın sokaklarını paramparça ettiler, Manavgat Belediyesi’ne ait olan caddelerden o hattı, bu hattı geçireceğiz diye her tarafı parçaladılar, parçaladıkları gibi bıraktılar. 5 yıldır yapmıyorlar. Onlarca resmi yazı yazmamıza rağmen bir metrekaresini telafi etmediler. Seçime 9 gün kala ne yapıyorlar biliyor musunuz? Valiliğin asfalt imkanlarını kullanarak, YİKOB’u (Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı) kullanarak, sanki kendileri yapıyormuş gibi, Antalya Büyükşehir araçlarıyla 9 gün kala telafi etmeye çalışıyorlar. Antalya Caddesi’ni 2 yıl yapamadılar, caddenin logarları bir karış havada. Bu asfalt oyunuyla bu halkı kandıramazsınız.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.