Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Başkan Selvitopu EMODER üyeleriyle kahvaltıda buluştu

admin | 17 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Ege Mobilya Sanayici ve İşadamları Derneği’ni (EMODER) ziyaret etti. Başkan Selvitopu, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız’ın da katıldığı ziyarette EMODER Başkanı Murat Sazboğazoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Mobilyacıların sorunlarının ele alındığı toplantıda mobilyacılar özellikle lojistik konusunda karşılaştıkları güçlüklerden söz ettiler ve mobilyacılara ait sanayi sitesinin kurulması yönünde taleplerini ilettiler. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da mobilyacıların sorunlarını yakından takip ettiklerini, sorunların çözümüne yönelik sektörün temsilcileriyle birlikte çalışmaya ve destek olmaya hazır olduklarını söyledi. Selvitopu ayrıca, İzmir’deki bin 600 mobilyacının 900’ünün Karabağlar’da çalıştığına dikkat çekti ve mobilya sektörünün değerlerine sahip çıkacaklarını dile getirdi.

Sektörün dinamikleri güç birliği yapmalı

Selvitopu, “Karabağlar’ın 4 temel sorunundan biri mobilya konusu. Sektörün de  yaşadığı en büyük sorun lojistik sorunu. Mobilyacı esnafı ürettiklerini pazarlarken sıkıntı yaşıyor. İnegöl bunu aşmış durumda. Yerel yönetim olarak bunu biz tek başımıza yapamayız. Sektörün dinamikleri, Mobilyacılar Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası,  İzmir Ticaret Odası ile biz de sorunun çözümüne katkı koymaya çalışıyoruz. Ayrıca mobilyacılarımızın ürettiklerinin ekonomik değere kavuşması gerekiyor. Karabağlar denince akla ilk gelen mobilyadır. Böyle bir algı varken bunu bizim geliştirmemiz gerekir. Bu konuda da desteğe hazırız.” Diye konuştu.

 Başkan Selvitopu yeni planlama çalışmalarını anlattı

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu da mobilyacı esnafının yanında olduğunu, sorunların çözümüne yönelik üzerine düşen görevi yapmaya hazır olduğunu dile getirdi. Toplantıda ayrıca , Karabağlar’da  yeni planlama çalışmaları kapsamında neler yapılması gerektiği konusu da ele alındı. Başkan Selvitopu bu konuda da bilgilendirmelerde bulundu.

 

74 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7492
EURO 4,6506
BIST $11.288
ALTIN 162,5945

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle