Hoşgeldiniz  

Başkan Pekdaş’tan Gültepe çıkarması

admin | 18 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta başlattığı ev gezilerini yeni yılda da sürdüren Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kapısını çaldığı evlerde hem dert dinliyor hem de belediye olarak yaptıkları hizmetleri anlatıyor. Son olarak Gültepe Semti’nde yaşayan Nuray Kılıç adlı vatandaşın evine konuk olan Başkan Pekdaş’ı burada mahalle sakini kadınlarla bir araya geldi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Serhadbeyi’nin de eşlik ettiği ziyarette Gültepeli kadınlar konuklarını pasta, kek ve böreklerle karşıladı. Çayların içildiği birbirinden lezzetli hamur işlerinin yenildiği ziyarette kadınlar mahalleleriyle ilgili talepleri Başkan Pekdaş’a tek tek anlatma fırsatı buldu.

ÇÖZÜM YENİ İMAR PLANLARINDA

En çok altyapı yetersizliğinden dert yanan mahalle sakinlerini dinleyen ve onlara hak veren Başkan Pekdaş, İzmir’in merkezine 10 dakika mesafede olan Gültepe’nin geçmiş yıllarda yapılan hatalar nedeniyle bugün çarpık yapılaşmanın kurbanı olduğunu söyledi. Göreve seçilir seçilmez bu yanlışı gidermek için düğmeye bastıklarını anlatan Pekdaş, yoğun emekler sonucu hazırlanan yeni imar planlarının çok yakında yürürlüğe gireceğini dile getirdi. Adeta bölgenin kaderini değiştirecek çalışmanın, titiz bir araştırma sonucu hazırlandığını vurgulayan Başkan Pekdaş, Gültepe sakinlerinin yeni imar planları yürürlüğe girene kadar sabırla beklemesini istedi.

YATIRIMLARI YERİNDE İNCELEDİ

Keyifli geçen ev ziyaretinin ardından Başkan Pekdaş Gültepe programını yapım çalışmalarına başlanan tesisleri gezerek sürdürdü. İlk olarak Toros Mezarlığı’nın hemen karşısında inşaatına başlanan Spor Tesisi’nin şantiyesine giden Pekdaş, burada temel kazıları süren yatırım hakkında saha sorumlularından bilgi aldı. Daha sonra bölge halkının merakla beklediği Toros Kapalı Pazaryeri’nin inşaat alanını gezen Pekdaş, büyük bir hızla ilerleyen her iki inşaatın da bu yılsonuna kadar bitirileceğini müjdeledi. Pekdaş, her iki tesisin de hizmete girmesiyle bölgenin çehresinin değişeceğini dile getirdi. Başkan Pekdaş’ın Gültepe turunu bazı park ve yeşil alanlarda yapılan incelemelerin ardından sona erdi.

BAŞKAN SEMA PEKDAŞ GÜLTEPE’DE YAPIMINA BAŞLANAN YENİ YATIRIMLARI İNCELEDİ (1)
BAŞKAN SEMA PEKDAŞ GÜLTEPE’DE YAPIMINA BAŞLANAN YENİ YATIRIMLARI İNCELEDİ (2)
BAŞKAN SEMA PEKDAŞ GÜLTEPE’DE YAPIMINA BAŞLANAN YENİ YATIRIMLARI İNCELEDİ (3)
KONAK BELEDİYE BASKANI SEMA PEKDAŞ GÜLTEPE’DE EV ZİYARETİNDE MAHALLE SAKİNLERİYLE BİRARAYA GELDİ (1)
KONAK BELEDİYE BASKANI SEMA PEKDAŞ GÜLTEPE’DE EV ZİYARETİNDE MAHALLE SAKİNLERİYLE BİRARAYA GELDİ (2)
KONAK BELEDİYE BASKANI SEMA PEKDAŞ GÜLTEPE’DE EV ZİYARETİNDE MAHALLE SAKİNLERİYLE BİRARAYA GELDİ (3)
178 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle