Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Başkan Kamil Saka’ya başarı ödülü

admin | 23 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Nar Kadın Projesi ve Aeneas Rotası projesiyle Ankara TheGreen Park Hotel’de düzenlenen törende Altın İmza Başarı Ödülüne layık görüldü.

 

 

Medya HD yayın kuruluşunun ülke çapında yaptığı anket ve oluşturulan jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda alanında başarılı olmuş kişi ve kuruluşlara verilen Altın İmza Başarı Ödülü töreni Ankara TheGreen Park Hotel’de gerçekleşti.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Nar Kadın Projesi ve Aeneas Rotası projesiyle Altın İmza Ödülü’ne layık görüldü. Başkan Saka’nın ödülünü Ankara Balıkesirliler Derneği Başkanı Servet Camgöz’ün elinden aldı.

Altın İmza Başarı Ödülü’ne layık görülmesine teşekkür eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Zeytinin Başkenti Edremit’ten selamlar getirdiğini belirterek belediyeciliğin temel görevlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiklerini ifade etti. Başkan Saka, mitolojik kahraman Anenas’ın Edremit sınırlarında bulunan Antandros Antk Kenti’nde çıkarak Akdeniz kıyılarında liman kentlerine uğrayarak Roma’ya kadar ulaştığını, bugün Roma Spor Kulübü’nün logosunda da yer alan kurttan süt emen Romüs ve Romülüs kardeşlerin Anenas’ın torunları olduğunu, Avrupa medeniyetinin kurucularının Anadolu’lu olduğunu kaydetti. Aeneas Rotası Projesi ile bu değere sahip çıktıklarını da kaydeden Başkan Saka, geçtiğimiz ilkbaharda Edremit’te Anenas’ınyolculuğu sırasındauğradığı Yunanistan, Arnavutluk, Tunus ve İtalya’da ki liman kentlerinin yöneticilerinin katılımı ile düzenlediğimiz çalıştayda bu tarihi yolculuğun yeninden canlandırılması için önemli bir adım attık. Anenas’ın yolculuk yaptığı gemiyi Edremit’te yeninden inşaa ederek Anenas’ınRotası’nı yeniden canlandıracağız” dedi.

Başkan Saka, Edremit’te kadınların aile ekonomilerine ve ilçe ekonomisine katkı sağlayabilmeleri için Nar Kadın Kooperatifini kurduklarını da kaydetti, “Kooperatifimizde kadınlarımız kendi ürettiklerini satarak kazanç sağlamaya başladılar. Ardından Gurme Restoranı açarak bugün hem ilçemizin yöresel lezzetlerini gelecek kuşaklara aktarıyorlar hem de bütçelerine katkı sağlar duruma geldiler” dedi.

Saka, organizasyonları düzenleyenlere de teşekkür etti.

Medya HD yayın kuruluşunun düzenlemiş olduğu Altın İmza Başarı Ödüllerinde; CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin,  Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Türkiye Ampute Milli Takımı Teknik Adamı Uğur Özcan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı  Zekai Kafaoğlu, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Adıyaman Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, Nevşehir Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Denizli Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Zonguldak Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Bahçeşehir ve Uğur Okulları Kurucusu Murat Kahriman,Belediye Başkanlar Birliği Genel Başkanı Hüseyin Erer, Belediye Başkanlar Birliği Genel Sekreteri Halim Çakır ve Kültür Bakanlığı Sanat Yönetmeni Necmettin Akben gibi birçok siyaset, sanat, spor dünyasından çok sayıda isim katıldı.

EDREMİT_0DÜL (1)
EDREMİT_0DÜL (2)
EDREMİT_0DÜL (3)
EDREMİT_0DÜL (6)
EDREMİT_0DÜL (7)
EDREMİT_0DÜL (8)

 

116 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.255
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle