Hoşgeldiniz  

Başkan Genç’ten kadın personele büyük jest

admin | 09 Mart 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, belediyede çalışan kadın personelin“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü” Kent Meydanın da düzenlenen mini bir törenle kutlayıp kadın çalışanlara karanfil hediye etti.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, belediye bünyesinde yönetici, memur, işçi ve hizmet alımı yolu ile çalışan  kadın personele, toplu sözleşme şartları kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 1 gün idari izin verdiklerini söyledi.

Döşemealtı Kent Meydanında toplanan kadın personel, Belediye Başkanı Turgay Genç’in kendileri için yaptığı pasta sürprizine teşekkür etti. Tek tek tüm kadın personelle tokalaşarak kadınlar gününü kutlayan başkan Turgay Genç, kadınlara karanfil verdi.

ŞEHİT ANNELERİNİ UNUTMADI

Her yıl olduğu gibi bu yılda öncelikle Şehit annelerinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladığını söyleyen Başkan Genç, “Hayatın her alanında yer alması gereken kadınları toplumların aydınlık yüzü olarak görüyoruz. Birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum kadın mesai arkadaşlarıma yasaların da ön gördüğü gibi her 8 mart günü 1 günlük izin uygulaması başlattık. Ayrıca eşine şiddet uygulayan olursa o personelin sözleşme ücretini de eşine verilmesini sendikal hak haline getirdik. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm kadınların ‘Emekçi Kadınlar Gününü’ kutluyorum” dedi.

223 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle