Hoşgeldiniz  

Başkan Böcek, barınakta ameliyat izledi

admin | 04 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ameliyathanede veteriner hekimlerin çalışmalarını izledi.

2017 yılında 20 okul ve toplam 5 bin 250 kişinin ziyaret ettiği Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde aynı yıl içinde bin 478 köpek ve 894 kedi tedavi edildi. 864 köpek ve 421 kedi kısırlaştırıldı. Yine aynı yıl içinde 456 köpek ve 235 kedi yeni sahiplerine teslim edildi. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, altyapısı ve teknolojik donanımıyla Türkiye’de ilk üç arasında gösterilen Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çalışmaları inceledi.

Her hafta bir okulu misafir ettiklerini ifade eden Başkan Muhittin Böcek barınakta hayvanları ziyaret eden öğrencilerin sokakta kedi ve köpeklere çok daha şefkatli yaklaştıklarını söyledi. Bununla birlikte Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her yıl onlarca kedi ve köpeği tedavi ettiklerini belirten Başkan Böcek 2017 yılı içinde 56 kırık tedavisi, 10 göz muayenesi 650 de biyokimya ve kan taraması yapıldığını söyledi.

Yeni yılın ilk haftasında bu çalışmaları yerinde görmek istediklerini dile getiren Başkan Böcek ameliyat önlüğü giyerek bir köpeğe uygulanan kısırlaştırma operasyonunu izledi. Ayrıca kırık-çıkık ve gebelik gibi durumların incelendiği ultrason odasında da çalışmaları inceledi.

117 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle