Hoşgeldiniz  

 Başkan Akpınar, Rotary’lere konuk oldu

admin | 02 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 “Yerel yönetimler güçlendirilmeli”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar; Karşıyaka, Çiğli, Bostanlı, Mavişehir ve Çakabey Rotary Kulüplerinin ortak toplantısına katıldı. İlçe ile ilgili yatırımları anlatan Başkan Akpınar, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi çağrısında bulundu.

 KONUŞMACI OLARAK DAVET EDİLDİ

Karşıyaka, Çiğli, Bostanlı, Mavişehir ve Çakabey Rotary Kulüpleri ortak toplantı düzenleyerek Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı konuşmacı olarak davet etti. Kaya Prestij Otel’de gerçekleşen buluşmaya, Rotary 2440. Bölge Guvernörü Lütfi Deniz, Bölge Sekreteri Tamer Hepağır, Karşıyaka eski Belediye Başkanı Kemal Baysak, Rotary kulüplerinin başkanları ve üyeleri katıldı.

“KALICI ESERLER BIRAKIYORUZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, yerel seçimlerden bu yana hayata geçirdikleri yatırımları anlattı. Karşıyaka’nın Filizleri Projesi ve Evrensel Çocuk Müzesi ile eğitime, Karşıyaka Belediyesi Oda Orkestrası ile sanata kalıcı eserler bıraktıklarının altını çizen Başkan Akpınar, sporda ve sosyal projelerde öncü ve örnek hizmetler ürettiklerini söyledi.

 “YASAL OLARAK ELİMİZ RAHAT DEĞİL”

Belediyelerin, yerel yönetimlerde daha çok söz sahibi olması gerektiğinin altını çizen Başkan Akpınar “Yaşamın hiçbir alanını ihmal etmeden, daha yaşanır bir kent, daha mutlu insanlar idealiyle çalışıyoruz. Bir yandan yılların ihmal ve ertelemelerini ortadan kaldırırken, bir yandan da Karşıyaka’nın her alanda marka, simge, örnek bir kent olması için her gün yeni bir projeye yaşamsallık kazandırıyoruz. Ne yazık ki yerel yönetimlerin yasal olarak eli güçlü değil. Önemli projelerde karar ve sorumluluk alma noktasında sorunlar yaşıyoruz. Yasal düzenlemelerle bunun da önüne geçilebilmesini diliyoruz” dedi.

72 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,8101
EURO 4,6578
BIST $11.728
ALTIN 163,2647

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle