Hoşgeldiniz  

Başkan Akgün Avrupa Konseyi’nde ülkemizi temsil ediyor

admin | 13 Şubat 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi İzleme Komitesi toplantısına katılmak üzere Fransa’nın Strasburg kentine gitti. Dr. Akgün, 2001 yılından bu yana Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde Türkiye Milli Delegasyonu üyesi olarak ülkemizi temsil ediyor.

Dr. Akgün’ün katılacağı izleme komitesi toplantısında, Avrupa Konseyi üyesi ülkelerde yerel ve bölgesel düzeyde insan hakları ve yerel demokrasiye ilişkin 34. genel kurula sunulacak raporlar tartışılacak. Üye ülkelerdeki yerel ve bölgesel demokrasi ve insan haklarına dair şikâyetler değerlendirilecek.

Fransa’ya uçuşu öncesi bir açıklama yapan Başkan Dr. Hasan Akgün, “Resmi gündemde olmamasına rağmen Türkiye’nin de gündeme geleceğini düşünüyorum. Daha önceki deneyimlerimizden bunu biliyoruz. Elbette ülkemiz demokrasisini ve çıkarlarını savunacağız” dedi.

Başkan Dr. Akgün, şöyle konuştu: “Özellikle hapisteki yerel yöneticiler ve gazeteciler konusu bu tür toplantılarda hep karşımıza çıkıyor. Yargılamanın uzun sürmesi yani uzun süren tutuklu yargılamalar en büyük sorun. İddianame bile hazırlamadan yani neyle suçlandığını bile bilmeden seçimle gelmiş bir yerel yöneticiyi veya gazeteciyi aylarca içeride tutamazsınız. Suçlular elbette cezalandırılacak ancak 3 – 5 yıl içeride tuttuktan sonra birine pardon demeyeceksiniz. Bizim ülke olarak temel hedefimiz her zaman Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmaktır.”

132 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER