Hoşgeldiniz  

Barzani: Mesaj gönderdi ‘Artık çok geç’

ibrahim bektas | 17 Eylül 2017 | Dünya, Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

25 Eylül’de bağımsızlık referanduma gideceğini ilan ederek Ortadoğu’yu çalkalayan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) lideri Mesut Barzani, Türkiye, ABD ve bölge ülkelerinden gelen uyarılara kulak asmayacağını yineledi.

Taraftarlarının katıldığı bir mitingde kürsüye çıkan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) lideri Mesut Barzani,”Referandumun yerine bir alternatif için artık çok geç. Şu an sunulan öneri ve alternatifler için çok geç kalındı. Referandumu ertelememizi isteyenlere ‘Daha iyi bir alternatifiniz varsa buyrun sunun’ dedik. Ancak hiç kimse daha iyi bir alternatifle gelmedi” dedi.

Barzani 15 Eylül’de yaptığı açıklamada da “Kimseyi dinlemeyin, referanduma gidiyoruz” demişti. ABD, İngiltere ve BM heyetleri, Barzani’ye referandumu ertelemesi için alternatif bir plan sunmuştu. İngiltere Dışişleri Bakanlığı, bugün yaptığı açıklamada Barzani’yi desteklemediklerini bir kez daha vurguladı. Londra yönetimi, “Odaklanılması gereken konu IŞİD’i yenmek olmalıyken, referandum bölgedeki istikrarsızlığı arttırma riskini barındırıyor. İngiltere bu nedenle, Erbil ile Bağdat arasındaki ilişkinin geleceği bakımından IKBY ile Irak hükümeti arasında yeni görüşmeler önerisinde bulundu” ifadesini kullandı.

 

 

67 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , , ,

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6986
EURO 4,3423
BIST 107.661
ALTIN 151,7327

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle