Hoşgeldiniz  

BAKIRKÖY’DE EV HANIMLARINDAN HORON

admin | 30 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet, Yerel Haberler

 

Bakırköy Belediyesi Kartaltepe Kültür Merkezi Altan Erbulak Sahnesi’nde ev hanımları horon öğreniyor.

 

FOYAK(Folklor Yayma, Araştırma Gençlik ve Spor Kulübü) tarafından Salı ve Cuma günleri 09.30-12.30 saatleri arası verilen derslere ev hanımları büyük ilgi gösteriyor.

 

Kursa katılan 30 kadın öğrenci horonun yanı sıra Gaziantep ve Silifke yöresi oyunlarını da büyük keyifle öğrenmeye çalışıyorlar.

 

FOYAK eğitmenlerinden Figen Aynalı, yöresinde uzman eğitmenlerin eşliğinde verilen derslerle birlikte mayıs ayında yapacakları folklor gösterisiyle ev hanımlarının hünerlerini sergileyeceklerini belirtti. Aynalı, başlangıçta ev hanımlarının horon derslerinde zorluk çektiklerini ama geçen 2 ayda horonu çok sevdiklerini belirterek ev hanımlarının içinde Tekirdağlısı da var, Mardinlisi de var, Elazığlısı, Giresunlusu da var diyerek kendilerine bu imkanı sağlayan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’na teşekkür etti.

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da resimden tiyatroya, halk oyunlarından müziğe kadar sanatın pek çok alanındaki kurslara Bakırköy Belediyesi olarak ev sahipliği yaptıklarını belirterek şu açıklamada bulundu: “Bakırköy Belediyesi olarak sadece FOYAK’ a değil Bakırköy’deki birçok derneğe salonlarımızı ücretsiz tahsis ediyoruz. Bakırköy Belediyesi’nin Yunus Emre Kültür Merkezi, İspirtohane Kültür Merkezi, Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi ile Kartaltepe Kültür Merkezi’nin kapıları her zaman sanata ve sanatçıya açıktır. ‘Bakırköy’ü kültür-sanatın başkenti yapacağız’ iddiamızın gereği olarak başta amatör sanatçılar olmak üzere sanatçılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. 7’den 77’ye tüm Bakırköylüleri, Bakırköy Belediyesi’nin kültür merkezlerindeki kurslara davet ediyoruz.”

1.1.foto
1.foto
IMG_5908
IMG_5911
IMG_5921
IMG_5924
IMG_5927
IMG_5930
76 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7692
EURO 4,6313
BIST $11.313
ALTIN 162,1703

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle