Hoşgeldiniz  

Bağcılar’da Ramazan hazırlıkları tamamlandı”    

admin | 10 Mayıs 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Bağcılar Belediyesi, sayılı günler kala 11 Ayın sultanı Ramazan- Şerif için tüm hazırlıklarını tamamladı. Ramazan Ayı, sokak iftarlarından ünlü isimlerin katıldığı kültür programına; iftar bileti uygulamasından Osmanlı geleneği olan Askıda Ekmek Çalışmasına kadar zengin içerikli ve anlamına uygun bir şekilde yaşanacak.

 

130 bin kişi iftar sofrasında ağırlanacak”

İlçe sakinlerinin ibadetlerini huzur içerisinde yapabilmesi için 100 cami ve mescit temizlenerek pırıl pırıl hale getirildikten sonra gül suyu sıkıldı. Mübarek ay boyunca her gün 22 mahallede kurulacak Bereket Sofralarında 130 bin ilçe sakini birlikte iftar yapma ayrıcalığını yaşayacak. Ayrıca Mardin, Bitlis ve Almanya’da kardeş şehir Hamm’da iftar sofraları kurulacak.

 

  “10 bin aileye gıda paketi, 1500 kişiye iftar bileti”                                       

10 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi yardımında bulunulacak ve 1500 kişiye de İftar Bileti dağıtılacak. Bilet verilecek kişiler evlerine yakın lokantalarda iftarlarını yapabilecek. “Askıda ekmek” uygulamasıyla vatandaşlar, bir ekmek kendileri için bir ekmek de ihtiyaç sahipleri için alacaklar ve fırınlardaki sepetlere koyacaklar. Sivil Toplum Kuruluşları da Ramazan Etkinlik Alanında kurulacak 60 stantta yöresel ürünlerini tanıtacak.

 

                                      “Ünlü isimler vatandaşlarla bir araya gelecek”

        Ramazan Ayı akşamlarında dalında uzman olmuş tanınmış isimler Bağcılar’a konuk olacak. Sohbet programına katılacak olan ünlü isimler sağlık, ilahiyat, tarih, edebiyat, sanat ve diyetisyen gibi birçok alanda bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşacak.  Çocuklar da gölge oyunları, yarışmalar ve çeşitli etkinlikleri izleyerek hoşça vakit geçirecek.

 

303 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle