Hoşgeldiniz  

AYDIN’DA BİR GELENEK: MİMAR SİNAN’DAKİ ARAZİ İÇİN HALKOYLAMASI YAPILACAK

admin | 03 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

Aydın’ın gelişmeye devam eden semtlerinden olan Mimar Sinan’daki Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait 31 bin metrekare arazinin geleceğine Aydın halkı karar verecek. Aydın halkı 8-16 Ocak tarihleri arasında Atatürk Kent Meydanı’na kurulacak çadırdaki sandıklarda arazinin geleceğiyle ilgili oy kullanarak karar mekanizmasının içinde yer alacak.

Aydın’da daha önce Aydın’ın en değerli arazilerinden olan ve 100 milyon liraya kamulaştırılan 177 dönümlük Aydın Tekstil Alanı’nın geleceğine de Aydın halkı karar vermişti. Yine aynı şekilde Aydın halkı, 25 milyon liraya kamulaştırılan Kuşadası’ndaki TARİŞ Alanı’nın geleceği için de oy kullanmıştı. Aydın Tekstil Alanı, Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yeşil alan olarak projelendirildi ve proje onaylandı. Halkoylamasından çıkan sonuca göre hazırlanan proje ilan edildi.

 

ÇERÇİOĞLU’NDAN ÇAĞRI: HALKIMIZ OY KULLANSIN

Aydın halkının oylama çadırına gelip 31 bin metrekarelik arazinin geleceğiyle ilgili oy kullanmasını isteyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu “Aydın’ı halkımızın istekleri doğrultusunda yönetiyoruz. Daha önce de çok kez yaptığımız gibi değerli bir arazimizin geleceğini Aydın halkına soracağız. Halkımız kendisine ait arazinin geleceğine kendisi karar verecek. Halkımız bizi seçse de biz yine de karar mekanizmasının en tepesinde onların olmasına özel önem veriyoruz. Çıkan sonuca göre projeyi hazırlayacağız ve kullanıma açacağız” diye konuştu.

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7792
EURO 4,6337
BIST $10.944
ALTIN 162,0940

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle