Hoşgeldiniz  

Aşuremizi paylaştık

admin | 04 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Güzelbahçe’de mübarek Muharrem Ayı nedeniyle vatandaşlara aşure ikram edildi.

Muharrem Ayı’nın sona ermesi nedeniyle Güzelbahçe Yaka Mahallesi’ndeki Tahtacı Kültürevi’nde aşure günü düzenlendi.

Güzelbahçe Kaymakamı Hüseyin Kulözü ve Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa  İnce, Güzelbahçe Müftüsü Alaaddin Tosun, CHP Güzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam, Alevi Bektaşi Dedesi Yusuf Alpaslan, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Aşure Günü’nde konuşan Güzelbahçe Kaymakamı, “Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Aşuremiz makbul olsun” diye konuştu.

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce,  “Birlik, beraberlik ve barışa ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde, paylaşmanın, dayanışmanın, yardımlaşmanın en güzel örneğini sergiliyoruz. Muharrem ayına özel aşure kazanlarımızı geçen yıl olduğu gibi bu yılda kurduk.  Biz burada aynı kazan içerisinde pişen farklı tatlar gibiyiz. Güzelbahçemiz’de yaşayan her inançtan, her mezhepten, her kültürden insanlarla bir bütünüz. Ülkemizdeki bu zor ve sıkıntılı günler bir an önce bitsin ve barış içinde yaşayalım. Ülkemizde, Ortadoğu’da ve Dünya’da barışın, huzurun bir an önce tesis edilmesini diliyor, aşuremizi Allah kabul etsin diyorum” dedi.

 

55 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6677
EURO 4,3293
BIST 107.970
ALTIN 151,5633

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle