Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

ANNE-BABALAR ÇOCUKLARININ HAKLARINI ÖĞRENDİ

admin | 01 Aralık 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

2014 yılından bu yana ‘Çocuk Hakları’ konusunda çalışmalar yürüten Sarıyer Belediyesi’nin, ebeveynlere yönelik düzenlediği interaktif seminer büyük ilgi gördü.

 

Sarıyer Belediyesi ile Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi (ÇOÇA)’nin işbirliğinde 2014 yılında başlatılan Çocuk Hakları toplantıları devam ediyor.

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Ebeveynlere Çocuk Hakları” seminerinde interaktif yöntemle velilerin çocuklarının haklarını anlamalarını sağlayacak bilgiler verildi.

 

“ÖĞÜT VERMEYİN, ÖRNEK OLUN”

 

Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birim Sorumlusu Gözde Durmuş’un verdiği seminerin amacı, ebeveynlerin çocukları gibi düşünmeleri gerektiği konusunda farkındalık yaratmak.

 

Velilere çocukken oyun oynamaktan mı yoksa ders çalışmaktan mı daha çok hoşlandıklarını soran Durmuş’a velilerin yanıtı, oyun oynamak oldu. Durmuş, anne-babaların çocuklara empatiyle yaklaşmaları, onları anlamaları, olumlu ya da olumsuz her şeyin açıklamasını yapmaları gerektiğini söyledi. Çocukların özel yaşamlarına saygı gösterilmesinin altını çizerek velilere “Sen küçüksün anlamazsın” gibi cümlelerin kurulmaması gerektiğini ifade etti. “Öğüt vermeyin, örnek olun” diyen Durmuş, ebeveynlerin çocuklarının yetenek ve potansiyellerine güvenmelerini tavsiye etti.

 

Katılımcılarla birlikte semineri dinleyen Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, herkesi 8 – 9 Aralık günlerinde saat 11.00’de bu yıl 4. gerçekleşecek olan Çocuk Hakları Festivali’ne davet etti.

small_IMG_1579
small_IMG_1612
small_IMG_1620
small_IMG_1626
small_IMG_1676
small_IMG_1686
small_IMG_1707
small_IMG_1719
90 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $9.815
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle