Hoşgeldiniz  

Almanya’da Yahudi kuruluşlar rahatsız.

ibrahim bektas | 26 Eylül 2017 | Dünya, Genel, Tüm Manşetler, Üst Manşet

 

Almanya için Alternatif (AfD) partisinin seçim başarısına Yahudi kuruluşlarından sert tepki geldi. Dünya Yahudi Kongresi, demokrasinin geleceğinden endişeli olduklarını bildirdi.

Almanya’daki meclis genel seçimlerinde sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) partisinin kazandığı başarı dini kuruluşların temsilcileri tarafından endişeyle karşılandı. Almanya Yahudiler Merkez Konseyi Başkanı Josef Schuster, “Korktuğumuz maalesef başımıza geldi. Aşırı sağcı zihniyeti bünyesinde barındıran ve ülkemizdeki azınlıklara karşı halkı kışkırtan bir parti, eyaletlerden sonra şimdi Federal Meclis’te de temsil edilecek” dedi.

Demokratik partilerden AfD’nin gerçek yüzünü ortaya çıkarıp bu partinin boş ve popülist vaatlerinin maskesini düşürmelerini beklediğini belirten Schuster, “Demokratik siyasi partiler seçmene AfD’nin alternatif olmadığını göstermek ve partiyi layık olduğu yere, yani yüzde 5’lik oy barajının altına düşürmek hedefinde birleşmelidirler” diye konuştu.

alman yahudi

Almanya Yahudiler Merkez Konseyi eski başkanı olan Münih ve Yukarı Bavyera İsrail Kültür Cemiyeti Başkanı Charlotte Knobloch ‘demokrasinin geleceğinden büyük endişe duyduğunu’ dile getirdi. AfD’nin başarısını ‘bir kâbusun tecelli etmesi’ olarak niteleyen Knobloch, partinin “yüzde 13 oranında oy kazanmasının Almanya’nın siyasi tartışma kültürünü değiştirip dünyadaki itibarını zedeleyeceğini” söyledi. Knobloch “demokratik güçlerin aşırı sağcı provokatörlerin sihrini bozamamasını büyük bir felaket” olarak niteledi.

54 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6723
EURO 4,3307
BIST 108.498
ALTIN 151,4342

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle