Hoşgeldiniz  

Ahmet Telli Eskişehir’de

admin | 06 Ocak 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Ahmet Telli, Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi tarafından düzenlenen “Renkler/ İmgeler/ Sözcükler” adlı resim ve heykel sergisiyle Eskişehirli sanatseverler ile buluşacak.

 

Sergi açılışına katılmak için Eskişehir’e gelen şair Ahmet Telli, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarete, Şair Ahmet Telli ile fotoğraf sanatçısı Füsun Demiray katıldı.

 

Ahmet Telli’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, iyi bir Ahmet Telli okuru olduğunu vurguladı. “Ahmet Telli şiirlerinde hayatı, insanı, toplumsal acıları, hüznü, umudu ve aşkı bulabilirsiniz, ancak bunlar kadar karşı duruş ve dayanışmada yer alıyor” dedi. Telli’nin toplumcu şiirin özgün şairleri arasında yer aldığına dikkat çeken Başkan Kurt, “Ahmet Telli şiirine göndermeler yapan heykel ve resimlerden oluşan ‘Renkler/ İmgeler/ Sözcükler’ Resim-Heykel Sergisini Eskişehirlilerle buluşturmanın kıvancını yaşıyoruz” diye konuştu.

 

AHMET TELLİ: “ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK”

Başkan Kurt’a teşekkür eden Ahmet Telli, “Eskişehir’i efsane olarak biliyoruz. Odunpazarı’nı

ayrıca biliyoruz. Elinize, emeğinize sağlık.  Sergimizde umarım ilgiyle karşılanır. Odunpazarı

Belediyesi, kültür sanat- edebiyat alanında çok güzel işler yapıyor. Bizim yapabileceğimiz bir

 

 

şey olursa başımız gözümüz üstüne. Ben davet edildiğim her yere gitmiyorum. Odunpazarı ve Eskişehir başımın gözümün üstüne” dedi.

 

42 GÜN BOYUNCA ÇAĞDAŞ SANATLAR GALERİSİNDE SERGİLENECEK

6 Ocak 2018 Cumartesi günü  (yarın) saat 17.00’de açılışı yapılacak olan “Renkler / İmgeler / Sözcükler” Resim-Heykel Sergisinin küratörlüğünü sanat eleştirmeni-yazar İbrahim Karaoğlu

yapıyor. Füsun Demiray’ın koordinatörlüğünü üstlendiği “Renkler / İmgeler / Sözcükler” Resim-Heykel Sergisini gezmeye gelen sanatseverler, 82 sanatçının gözünden Ahmet Telli’yi izleyebilecek. 82 sanatçının estetiğinde yankılanacak. “Renkler / İmgeler / Sözcükler” Resim-Heykel Sergisinin açılışında özel bir program yer alacak. Açılışta Türkiye’nin en önemli gitar virtüözlerinden Ahmet Kanneci ve şair Ahmet Telli gitar-şiir dinletisi gerçekleştirecek. Açılış programında ayrıca yönetmenliğini Mahir Karayazı’nın yaptığı ‘Şairini Bekleyen Sandalye’ isimli belgesel filmin gösterimi de yapılacak.

 

42 gün boyunca Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde sergilenecek olan “Renkler / İmgeler / Sözcükler” Resim-Heykel Sergisi, 16 Şubat 2018 Cuma Günü sona erecek. “Renkler / İmgeler / Sözcükler” Resim-Heykel Sergisini görmek isteyen sanatseverler, her gün 10.00-20.00 saatleri arasında Çağdaş Sanatlar Galerisi’ni ziyaret edebilirler.

116 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle