Hoşgeldiniz  
isparta masaj salonu van masaj salonu sivas masaj salonu mugla masaj salonu kocaeli masaj salonu gaziantep masaj salonu

Afetzedelerin fideleri ücretsiz üretilecek

| 19 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Yüksel Tohumculuk ve Kumluca’daki Fide Tesislerinin hazırladığı ortak proje ile Mavikent’te ve Finike, Demre ve Kaş Bölgesinde hortum afetinden zarar gören tüm çiftçilerimizin Ocak, Şubat ve Mart Döneminde dikeceği her çeşit fideler ücretsiz temin edilecek

Yüksel Tohumculuk ve Kumluca’da faaliyet gösteren Fide Tesislerinin hazırladığı ortak proje sayesinde Mavikent’te hortum afeti yaşayan ve seralarını yeniden kurmak zorunda kalan çiftçiler ücretsiz fide sahibi olabilecekler. Yüksel Tohumculuk Bölge Müdürü Türker Demiröz ve Duran Fide Tesisleri Sahibi Ziraat Mühendisi Ergun Duran, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Yüksel Tohumculuk Akdeniz Bölge Müdürü Türker Demiröz; “Fide sektöründe çok eski bir firmayız. Bölgemizin büyük bir bölümünün fide ihtiyacını karşılıyoruz. Kumluca Bölgemizde üretim yapan çiftçilerimizin yaklaşık %30 u hala bizim çeşitlerimizi ekmektedir. Kumluca ve bölge genelinden kazanç elde ediyorsak en zor günlerinde bölgede üretim yapan çiftçilerimizin yanında olmalıyız. Hortum afeti yaşandığı andan itibaren gelişmelerin takipçisi olduk. Üzüntülerimizi üreticilerimizle paylaştık. Sadece paylaşmak yetmiyor. Bir şeyler yapmak gerekiyordu. Yüksel Tohumculuk Tarım Ticaret Limited Şirketi ve firmamız bünyesinde bulunan TOFİDA Tohum ve SBS Tohum olarak tüm çeşitlerimizle afetzede üreticilerimizin yanındayız. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüzün tespit ettiği afette zarar gören tüm üreticilerimiz Yüksel Tohumculuğa ait hangi çeşidimizden ekmek isterse o çeşidin tohumunu karşılamaya hazırız” dedi.

Kumluca Duran Fide Tesisleri Sahibi Ziraat Mühendisi Ergun Dura ise; “Afette zarar gören örtü altı sebze üreticisinin Ocak, Şubat ve Mart dönemi ekimlerinde ekecekleri fidelerin tohumlarını Yüksel Tohum ve bünyesindeki firmalar temin edecek. Duran Fide olarak biz hazırız. Maviket’te hortum afetinden zarar gören ve diğer fide tesislerimizle çalışan üreticilerimiz var. Bazı fide tesislerimiz afetten zarar gören üreticilerimizin üretim alanı ve kaç adet fideye ihtiyacı var listesini hazırladı. Kumluca da fide üretimi yapan tesislerimiz, afetzede çiftçilerimizin fidelerini üretmeye hazırdır. Ocak, Şubat ve Mart döneminde ekilecek fideleri karşılayacağız. Tohum olarak yardım yapılmayacak. Sadece aşısız, düz fideler yetiştirilecek” dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da “Verdiği hizmetler karşılığında bu bölgeden para kazanan ve en zor gününde örtü altı sebze üreticisinin yanında olan Yüksel Tohumculuk Firmamızı ve ilçemizde faaliyet gösteren Fide Tesislerimizin Sahiplerini kutluyorum. Bizi biz yapan ve milletimizi ayakta tutan işte bu ruhtur. Bu sektörün onurlu davranışı diğer sektör temsilcilerine de örnek olur. İnşallah hayırlı olur ve mağdur çiftçilerimizin de bir nebze olsa mağduriyetleri giderilmiş olur” dedi.

41 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,7912
EURO 4,6641
BIST $10.255
ALTIN 162,0648

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle