Hoşgeldiniz  

Adıyaman’ın 3 Eşsiz Lezzeti Esenler’de Bir Arada  

admin | 04 Kasım 2017 | Genel, Üst Manşet, Yerel Haberler

         İSTANBUL NAR, BADEM VE ÇİĞKÖFTEYE DOYACAK

            Esenler Belediyesi’nin Nar, Badem ve Çiğköfte Festivali’nde vatandaşlara 5 ton çiğköfte, 20 ton nar ve  2 ton badem ikram edilecek.

            Esenler Belediyesi, Adıyaman Valiliği, Adıyaman Belediyesi, Kahta Belediyesi, Esenler Adıyamanlılar Derneği ve ÇİĞDER’le birlikte yöresel lezzetlerimizin vazgeçilmezlerinden bir olan çiğköfte ile tadı ülke sınırlarını aşan Adıyaman Narı’nı ve Bademi’ni tanıtmak için Nar, Badem ve Çiğköfte Festivali düzenliyor.

Esenler Dörtyol Meydanı’nda 5 Kasım Pazar günü saat 11.00’de düzenlenecek Nar, Badem ve Çiğköfte Festivali‘nde, leziz damak tatlarımızdan olan ve Adıyaman’la bütünleşen çiğköfte, usta eller tarafından dev tepsilerde yoğrularak vatandaşlara ikram edilecek. Festivalde, doyumsuz bir çiğköfte ziyafetinin yanı sıra konuklara, son yıllarda yetiştirilmeye başlanan ve tadı ülke sınırlarını aşan Adıyaman narı ve bademi de ikram edilecek.  Meydanda çiğ köfte yoğuran ustalar, çiğköfteden Adıyaman’ı simgeleyen çeşitli görseller, nar ve bademden de Türk bayrağı yapacaklar. Türk Halk Müziği’nin sevilen ismi Kahtalı Mıçe‘nin bir konser vereceği festivalde, Ramazan Garipses, Recep Tanyıldız, Haşim ve Gülistan Tokdemir ile Harfane Grubu da Adıyaman yöresine özgü türkülerle festivale katılanlara türkü ziyafeti sunacak.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak‘ın yanı sıra Adıyamanlı sivil toplum kuruluşlarının başkan ve üyelerinin de katılacağı festivalimizde, kuruluşunuzdan bir arkadaşımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Belediye Başkanlığı Basın Danışmanlığı

Tarih              : 05.11.2017 Pazar
Saat                : 13.00
Yer                 : Esenler Dörtyol Meydanı

Bilgi İçin         : Hüseyin Akman                   0 530 767 00 57
Umut Yüksel Ertürk                        0 532 294 19 11

96 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,9718
EURO 4,6651
BIST 104.745
ALTIN 164,0109

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle