Hoşgeldiniz  

8 MAHALLESİNİNİMAR PLAN NOTLARI İBB KOMİSYONUNDA

admin | 11 Ekim 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Avcılar Belediyesi, ömrünü tamamlamış eski yapıların yenilenmesi, sürdürülebilir ve sağlıklı yaşam alanları oluşturmak amacıyla 8 mahallenin imar plan notlarını hazırlayıp Avcılar Belediyesi Meclisinden geçirip, İstanbul Büyük Şehir Ekim Ayı Meclis gündemine alınmasını sağladı.
Avcılar Belediyesi imar konularının çözümünde ortak akıl kullanarak, özellikle halkın taleplerini titizlikle dikkate alıyor. İmar Plan çalışmalarını, halk ile görüş alışverişi içinde katılımcı demokrasi anlayışıyla ile şekilleniyor.
İmar Plan notları, ilçede otopark sorununun çözülmesini ve var olan nüfusa hizmet edecek donatı alanları oluşturuyor. Plan tadilatı çalışması ile planlama ilkelerinden yoksun, imar mevzuatına aykırı, mühendislikhizmetlerinden uzak ve depreme karşı dayanıksız yapıların bulunduğu ilçede,yerinde kentsel dönüşümün yapılmasını hedefliyor.Kimse komşularından ayrılmadan, evini yenileme şansına sahip olacak.
İBB’ye göndermiş olduğumuz imar planında yoğun mesai harcamaya devam edeceğiz.
Başkan Toprak, sosyal medya hesabında yayınladığı mesajda şunları ifade etti: ’’İBB Meclisi Ekim Ayı Grup Toplantımızda İl Başkanımız Dr. Canan Kaftancıoğlu başkanlığında bir araya gelerek gündemi değerlendirdik. Avcılar Belediyesi tarafından hazırlayıp, Avcılar Meclisinden geçirdiğimiz, İBB’ye göndermiş olduğumuz imar planında, 8 mahallemizin imar notları Meclis gündemine bugün geldi. Avcılar’ımızın imar sorununu çözmek için hazırladığımız imar planlarımızın ivedilikle onaylanması için İBB Meclisinde yoğun mesai harcamaya devam edeceğiz. Avcılar’ımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyor, Yeşilkent Mahallemizin imar planının da bir an önce gündeme gelmesini bekliyoruz.’’ dedi.

296 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle