Hoşgeldiniz  

Bornova’da minikler çevre için atıkları değerlendirecek

admin | 05 Nisan 2018 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

 

Bornova Belediyesi’nin ilçede bulunan anaokullar arasında düzenlediği “Mutlu Atıklar” proje yarışması başlıyor. Çocukların geri dönüşebilen malzemeleri tanıması ve geri dönüşümün önemini erken yaşta anlamaları amacıyla düzenlenen ödüllü yarışmanın son başvuru tarihi 18 Mayıs 2018.

 

Bornova Belediyesince geri dönüşebilen atıkların kaynağında ayrı toplanması ve yeniden değerlendirilebilmesi bilincinin çocuklara aşılanması amacıyla düzenlenen ‘Mutlu Atıklar’ başlıklı Atık Malzeme Proje Yarışması’nın başvuruları başladı. İlçe sınırları içinde bulunan tüm okulların anasınıfları ve özel anaokullarına giden 5 yaş ve üzeri çocuklar arasında düzenlenen yarışma için son başvuru tarihi 18 Mayıs 2018 olarak belirlendi.

 

Atık malzemelerden en güzel eşyayı sen yap sloganı ile gerçekleşecek olan yarışmada birinci olan projeye Ahşap Market Köşesi verilecek. İkinci olan projeye Ahşap Kukla Sahnesi ve Kulalar verilirken üçüncü projeye de trafik İşaretleri Seti hediye edilecek. Yarışma sonucu ise Haziran ayı içerisinde düzenlenecek olan Dünya Çevre Günü etkinliklerinde açıklanacak.

 

Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler  ‘www.bornova.bel.tr’ adresinden ya da 0232 999 29 29 numaralı dahili 2208-2204-2202’yi arayabilirler.

 

Çevreyi koruyan projeler hayata geçirmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Sürdürülebilir temiz çevre için projeler üretmeye devam edeceğiz. Başta çevre değerleri olmak üzere her konuda Bornovamızdaki yaşam standartlarını yükseltmek için çalışıyoruz” dedi.

312 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

© 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle