Hoşgeldiniz  

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Kutlu Olsun

admin | 03 Ekim 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

 

Dünya üzerinde yok olma tehdidi altında bulunan hayvan türlerine dikkat çekme, insanlarda hayvan sevgisini geliştirmek ve bu sevginin devamlılığını sağlamak amacıyla 1931 yılından bu yana 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, tüm dünyada kutlanmaktadır.

Bitkiler, hayvanlar ve insanlar doğanın bir parçasıdır. İnsanlık olarak doğadaki çeşitliliğe muhtacız. Doğal kaynaklarla ilgili ihtiyaçlarımızın sürekli olarak artması, yerleşim alanlarının sürekli olarak büyümesi, yasa dışı avcılık ve sanayi tesislerinin sebep olduğu kirlilik doğanın dengesini bozmaktadır.

Doğanın bir parçası olduğumuzun bilinciyle sadece gözümüzün gördüğü hayvanları değil, yeryüzünde var olan tüm canlıların yaşam hakkına saygı göstermemiz ve onları korumamız gerekiyor. Hayvanları korumak ve sevmek dünyamızı zenginleştirir. Hayvan sevgisi içimizdeki yardımlaşma ve merhamet duygularını güçlendirir.

Bu düşüncelerle doğayı paylaştığımız sevimli dostlarımızın yaşamlarını tehlikeye atan her türlü tehdidin ortadan kalkmasını diliyorum.

 

 

Kadir ALBAYRAK

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı

 

30 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,6723
EURO 4,3307
BIST 108.498
ALTIN 151,4342

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle