Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, öğrencileri kabul etti

admin | 21 Mart 2017 | Genel, Yerel Haberler

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, 2 ülkeden 16 öğrenciyi konuk etti

 

Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi öncülüğünde düzenlenen Erasus Plus, Okullar Arası Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında İtalya ve İspanya’dan 5 eğitimci ve 11 öğrenci Akhisar’a geldi ve 18 okul öğrencisi ile birlikte ilk ziyaretlerini Belediye Başkanı Salih Hızlı’ya yaptı.
Proje hakkında bilgiler veren Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni ve Akhisar Kaymakamlığı İlçe Proje Koordinatörü Ahmet Kumbaracı, “Akhisar Şeyh İsa Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşen Avrupa Birliği ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen Erasus Plus, Okullar arası stratejik ortaklık projesi kapsamında İtalya ve İspanya’dan öğrenci ve öğretmenler ile birlikte Belediye Başkanımızı ziyaret ettik.

Projemizin konusu Avrupa ve Türkiye’de belli başlı bazı özel okullar tarafından uygulanmakta olan klin metodunun iyi uygulamalarının değişimidir. Proje ile ilgili faaliyetlerimiz hafta başı Pazartesi günü Akhisar’da başladı, Cuma günü itibari ile de sonlanacaktır. Proje faaliyetleri kapsamında okul içerisinde bazı faaliyetler yaparken aynı zamanda yerel makamlarla buluşma, çevre il ve ilçeler ile belli başlı bölgeleri ziyaret etme gibi bir program faaliyetimiz var.

Akhisar’da kaldığımız süre esnasında yabancılarımızla hem verimli hem kültürel anlamda yakınlaşıcı faaliyetleri gerçekleştireceğiz” dedi.

İki ülkenin öğrencilerini Akhisar’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, “şuanda ziyaret ettiğiniz şehir, çok kadim bir şehir. Yaklaşık 5 bin yıllık bir yerleşim burası. Bütün insanlığa ait medeniyetlere burası ev sahipliği yapmıştır. Şimdi burada biz yaşıyoruz ve tüm bu medeniyetlere olan saygılarını da gösteriyoruz. Aynı zamanda da kendi medeniyetimizi inşa etmeye çalışıyoruz. Bu tür ziyaretleri çok değerli bulunuyoruz, Dünya barışı açısından sizlerin burada olması bizim çocuklarımızın da sizlerin ülkesini ziyaret etmesi bizler için çok önemli. Bu dünyada hep birlikte bütün insanlar barış içinde yaşamak zorundayız.Gençlerimizde bu tanışıklıklarla bunu sağlayacaklardır. Ben burada İtalyan ve İspanyol misafirlerimiz olduğunu biliyorum, iki ülkeyi de ziyaret etme zamanım oldu. İnsanlarının da bizim Türk insanı gibi çok sıcak olduklarını şahitlik ettim. İnşallah bu geliş ve gidişler daha sık hale gelir ve daha köklü ilişkilerimiz olur” dedi.
Program sonunda Belediye Başkanı Salih Hızlı ziyaretçilere belediye yayınlarını içeren paket takdim etti.

63 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,5611
EURO 4,0089
BIST 96.406
ALTIN 144,1489

Son Yorumlar

  Arşivler

  Kent ve Başkan

  Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKDigg thisShare on RedditPin on PinterestFlattr the authorShare on StumbleUponShare on TumblrShare on Yummly
  © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
  Reklamı Gizle
  Reklamı Gizle