Hoşgeldiniz  

“16 yaşında ilk kez köpeğe dokundular”

admin | 01 Kasım 2017 | Genel, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Bağcılarlı 16 yaşındaki engelli20 öğrenci Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi’ni ziyaret etti. Barınağı gezen çocuklar hayatlarında ilk kez köpeğe dokunma fırsatı buldu. Çocuklar başta korksa da bir süre sonra köpekleri doyasıya sevdi.

Bağcılar Belediyesi Başak Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim alanotizmli, bedensel ve zihinsel engelli 20 öğrenciBağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi’ni ziyaret etti.

Burada işlenen derste engellilere destekli yürüme, ayakta durma, duygusal farkındalık; zihinsel engellilere sosyal hayat, toplumsal yaşam becerileri; otizmli bireyler modüllerinin çalışması eğitimi verildi.

“Bu tip eğitimlere devam edeceğiz”

Öğrenciler eğitimlerin ardından barınaktaki hayvanların yanına gitti. Yaşları 7-16 arasında değişen çocuklar öğretmenlerinin yardımıyla hayvanlara dokundu. Köpeklere ilk kez dokunan çocuklar önce korkarak tepki verdi ancak daha sonra hayvanları çok sevdiler.

Eğitim amaçlı ziyaretin çok yararlı olduğunu söyleyen kurum müdürü Funda Tepe, “Doğal ortamda eğitimler çok daha etkili oluyor. Bu tip eğitimlere devam edeceğiz” dedi.

 

 

86 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.
EN ÇOK OKUNAN HABERLER

EN SON HABERLER

DOLAR 3,9718
EURO 4,6651
BIST 104.745
ALTIN 164,0109

Son Yorumlar

    Arşivler

    © 2007 SİNEMA TANITIM AJANSI Tüm Hakları Saklıdır .
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle